Spokojny sen niemowlaka w kołysce Memola

Dzięki kołysaniu, już w brzuchu, jako pierwszy zmysł stymulowany jest zmysł przedsionkowy. Dlatego też po narodzinac,h dziecko łatwiej się wycisza i uspokaja bujane w ramionach, lub noszone. Kołysanie to jedna z najważniejszych potrzeb noworodka, zapewniająca spokojny sen i poczucie bezpieczeństwa.

Sen niemowlaka — co zrobić, aby maluch zasnął?

Rodzice noworodków, bardzo często zastanawiają się co zrobić, kiedy niemowlak zamiast snu, gaworzy, lub płacze. Pernamentne niespanie odbija się na zdrowiu zarówno rodziców, jak i dzieci. Z tego powodu, dorośli często szukają rozwiązań wspierających sen niemowlaka. I takim rozwiązaniem jest właśnie kołyska dla niemowląt Memola.

Memola ułatwia usypianie niemowlęcia

usypianie dziecka w Memoli

“Moje dziecko nie chce spać”! “Pomocy! Jak uśpić dziecko ???” “Moje maleństwo ciągle się budzi, nie mam już siły” “ ... ”

Te i wiele innych podobnych problemów można znaleźć na grupach dla rodziców. Problem z higieną snu niemowlaka jest powszechnym zjawiskiem i wynika przede wszystkim z adaptacji środowiskowej maleństwa.

Wyobraźmy sobie, że dziecko przez 9 miesięcy było cały czas bujane w brzuchu mamy. Nawet w czasie snu, oddychając, mama delikatnie je kołysała. Ten ruch jest dla niego naturalny, kojący, a co najważniejsze też stymulujący.

Julek od początku bardzo źle śpi – kilka do kilkunastu pobudek w nocy. Uspokajał się dopiero gdy wzięło się go na ręce. Od kiedy śpi w Memoli nocne pobudki są nadal ale wystarczą dwa „machnięcia” kołyską i wszyscy mogą spać dalej.

Zobacz również:
> Skoki rozwojowe i koncepcja 4 trymestru

Dlaczego kołysać?

Potrzeba kołysania jest tak bardzo w nas zakorzeniona, że sami chętnie relaksujemy się, leżąc w hamaku czy kołysząc się w fotelu. To samo musisz zapewnić swojemu dziecku.
Często powtarzany pogląd “nie kołysz, bo się przyzwyczai” jest nie tylko błędny, ale i krzywdzący dla dziecka. To tak jakby powiedzieć: “Nie kochaj, bo się przyzwyczai”. Dla dziecka kołysanie nieodłącznie kojarzy się z mamą, a tu w grę wchodzi poczucie bezpieczeństwa.

Warto też pamiętać, że kołysanie to nie tylko kojenie, to również prawidłowy sensoryczny i motoryczny rozwój dziecka.

Badania pokazują, że dzieci, które w wieku niemowlęcym były bujane i później huśtane, szybciej siadały. Szybciej też zaczynały chodzić i lepiej oraz szybciej zdobywały kolejne etapy rozwoju. To wszystko dlatego, że nasza kołyska wspiera prawidłową integrację sensoryczną u niemowląt.

bujanie dziecka w Memoli

… rodzice obawiają się, że dziecko przyzwyczai się do bujania i później będzie problem z odzwyczajaniem. Ja się też tego bałam, tym bardziej, że Julek dużo się bujał. Dziś kiedy z Memoli już wyrasta wiem, że moje obawy były nieuzasadnione – świetnie odnajduje się też w łóżeczku.

Memola pomaga ukoić kolki niemowlęce

Jak pomóc dziecku w czasie kolek? To jest pytanie, jakie zadaje sobie nie jeden rodzic, zmagający się z kolkami swojego dziecka. Jest to trudny czas dla wszystkich – żal jest wtedy i maleństwa, które się męczy, i zmęczonych rodziców. Nasza Memola dzięki wyjątkowemu kołysaniu, podobnemu do tego w brzuchu mamy, pomaga maleństwu ukoić ból podczas kolki. Wyjątkowy ruch kołyski Memola gra tu dużą rolę.

Dzięki opatentowanej konstrukcji Memola gwarantuje funkcjonalność, jakiej nie oferują inne modele kołysek. Kołyska porusza się, z jednej strony bardzo kojąco i uspakajająco, z drugiej stabilnie i delikatnie.

W czasie kolek pomaga również ułożenie pod kątem tak, by główka była wyżej. To również jest możliwe w Memoli, dzięki możliwości regulowania i przekrzywiania dna. Również układanie na brzuszku i kołysanie jest bardzo pomocne na kolki, jak również pomaga w rozmasowania brzuszka.

Dziecko, leżąc na brzuszku naturalnie i automatycznie poprawia pracę jelit oraz wydalanie gazów, które są jedna z przyczyn kolek. Memola jest doskonale przystosowana do kładzenia dziecka w tej pozycji.

Staś ma aktualnie 6 tygodni i od 2 tygodni walczymy z kolkami. (…) Dwa dni temu powiesiliśmy w pokoju kołyskę Memola. Jak tylko włożyłam Stasia do Memoli i zaczęłam go bujać od razu się uspokoił. Jedyne czego żałuję to, to że 2 tygodnie tak się męczyliśmy bez tej kołyski! (…) Jestem naprawdę bardzo zadowolona z takiej inwestycji. Memola sprawiła, że Staś jest spokojny a ja mam czas na zajęcie się domem, kiedy on słodko śpi lub podziwia widoki z kołyski!

Memola pomaga w zaburzeniach snu u niemowlaka

Jej opatentowana konstrukcja sprawia, że ruch jest dokładnie taki, jak ruchy płodowe dziecka w brzuchu mamy. Dzięki temu maleństwo czuje się bezpiecznie, szybciej się uspokaja i zasypia. Ruch kołyski jest dla niego stabilny i równomierny.

Kołyska Memola porusza się nie tylko z pomocą opiekuna. Jest ona tak skonstruowana, że reaguje na najmniejszy ruch dziecka. W ten sposób wprowadza ono Memolę w delikatne bujanie swoimi jeszcze nieskoordynowanymi ruchami (podobnie jak wcześniej – kopiąc w brzuchu mamy, wprowadzało wody płodowe w ruch).

Memola zawsze w zasięgu ręki

Taka stymulacja – kołysanie i wyciszanie – ma szczególnie pozytywny wpływ na dziecko w czasie kolek. Również wcześniakom oraz dzieciom z grupy wymagających tzw. high need baby, kołysanie przynosi ukojenie. Wyspane i zrelaksowane dziecko, to zrelaksowany i wyspany rodzic.

Memola wspaniale wpływa na dziecko (…) moc bujania Memoli jest wielka: uspokaja, wycisza, usypia 🙂, a ponieważ jest to system podwieszany, to bujanie jest wyjątkowo płynne i łagodne (nie do zastąpienia przez drewnianą kołyskę na płozach.

Memola znaczy “WIĘCEJ”

Memola, w odróżnieniu od wiszących kołysek i hamaczków, oferuje dziecku znacznie więcej.

Jako tata, fizjoterapeuta dostrzegam ogromny “udział” Waszej kołyski w rozwoju motorycznym naszego dziecka. Od niemowlaka spała w niej sama (…), następnie podwyższyliśmy ścianki i kołyska doskonale sprawdza się jako miejsce do odpoczynku, zabaw, ale w dużej mierze do ćwiczeń, naszej córki.

  • Więcej bezpieczeństwa: bo zawsze widzisz dziecko.
  • Więcej swobody: może się poruszać w każdą stronę.

Memola umożliwia również leżenie na brzuszku: w normalnej kołysce dziecko leży na pleckach i widzi tylko sufit, tutaj możesz je bezpiecznie położyć na brzuszku i pozwolić mu obserwować świat.

Warto wspomnieć, że nie tylko dzieci w wieku niemowlęcym korzystają z wielozadaniowości Memoli. W niektórych przypadkach dzieci potrzebują większego rozmachu, lub ruchu góra-dół bardziej niż na boki. W Memoli dziecko można kołysać w różne strony i z różnym natężeniem.

Wyciszanie dziecka dzięki Memoli i koncepcja 4 trymestru

wyciszanie dziecka w Memoli

Pierwsze miesiące to czas wyciszania i kojenia dziecka. W brzuszku było mu miło, ciemno, ciasno, ciepło i bujało. Według koncepcji 4 trymestru, dziecko potrzebuje przez pierwsze 3 miesiące warunków podobnych do tych, jakie zna z brzucha mamy. Stąd tak ważne jest kołysanie, delikatne, zmienne – tak jak w brzuchu mamy.

Memola posiada specjalna zasłonkę, która nie zaburza cyrkulacji powietrza, a która świetnie osłania dziecko od nadmiaru bodźców wewnętrznych. To bardzo ważne w pierwszym okresie życia maleństwa. Bez względu na to, czy znajduje się ona w pokoju dziecka, w salonie, czy w Twojej sypialni obok łóżka rodziców.

wyciszanie dziecka - zasłonka Memola

Udogodnienia w Memoli dla Rodziców

Jesteśmy zadowoleni z Memoli, łącznie z tatą, który może siedzieć na łóżku i kołysać dziewczyny z odległości przy pomocy liny.

Memolę można wygodnie powiesić przy samym łóżku rodziców. Zastępuje w ten sposób dostawkę do łóżka i łóżeczko, a niemowlę nadal czuje się jak we własnym łóżku. Dzięki przezroczystym ściankom masz kontrolę nad tym, co dzieje się z dzieckiem.

Czasem maluch zaczyna się wybudzać, albo coś już mu się zaczyna śnić – wystarczy minimalny ruch ręką, aby pobujać Memolę, a dziecko błogo śpi dalej. Ty natomiast możesz odpoczywać podczas spokojnego snu niemowlaka.

Memola ma specjalną pętelkę, do której można przyczepić linkę i nie wstając z łóżka niewielkimi ruchami – nawet jednym palcem, prawie nie używając siły, uspać maluszka.

Przez pierwsze około 6 miesięcy niemowlak może spać w Memoli w dzień i w nocy. Szybki zakup łóżeczka jest więc niepotrzebny.

W momencie, gdy zaczyna siadać, należy podnieść burtę na wyższy poziom. Wtedy też z reguły maluch jest za duży na wygodne spanie w Memoli przez całą noc.

drzemki w kołysce Memola

Drzemki w Memoli z podniesioną burtą

Kiedy już podniesiesz burtę na poziom wyżej, z Kołyski Memola zrobisz kosz sensoryczny. To swego rodzaju bujany kojec, w którym nadal z powodzeniem możesz praktykować z dzieckiem dzienne drzemki.

Memola to nie tylko stymulacja i usypianie, ale także miejsce na relaks!

Zobacz również:
> Do czego służy pentelka pod spodem?
> Jak mogę uatrakcyjnić dziecku zabawę w kołysko-huśtawka Memola?
> Dlaczego Zasłonka jest tak ważna?

Podsumowanie walorów wiszącej kołyski Memola

  • Pomaga uśpić dziecko
  • Pomaga ukoić kolki
  • Jako kołyska zastępuje łóżeczko i dostawkę do łóżka
  • Stymuluje przedsionek
  • Jako kosz sensoryczny – świetna do dziennych drzemek
  • Relaks dla dziecka i rodzica